Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Temmuz 7, 2017 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Gereği Düşünüldü

Hayata dair siyasal ve politik bir deneme olarak kaleme alınan "Gereği Düşünüldü" adlı kitap Vivo Yayınevi'nden Ayhan Bilgen imzasıyla yayınlanıyor.

Gizli Örgütler ve Tarikatlar

Dünyayı kimler yönetiyor sorusuna cevap arayan "Gizli Örgütler ve Tarikatlar" adlı kitap Tutku Yayınevi'nden Stephen J. Watson imzasıyla ve Füsun Dikmen çevirisiyle yayınlanıyor.

İhanet ve Direniş

15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişiminin perde arkasını aralamaya çalışan "İhanet ve Direniş" adlı kitap Hayat Yayıncılık'tan Reşat Petek imzasıyla yayınlanıyor.

İnsanlık Onuru İçin Yürüyelim Arkadaşlar

Adalet Yürüyüşü'ne sebep olan siyasal ve politik gelişmeleri irdeleyen "İnsanlık Onuru İçin Yürüyelim Arkadaşlar" adlı kitap Halk Kitabevi'nden Rahmi Turan imzasıyla yayınlanıyor.

Kod Adı Bay Bay

15 Temmuz darbe girişimine yeltenen FETÖ'cülerin kullandığı iletişim programı Bylock'un nasıl decode edildiğini anlatan siber ve dijital güvenlik temalı "Kod Adı Bay Bay" adlı kitap Turkuvaz Yayınevi'nden Yahya Bostan imzasıyla yayınlanıyor.

Sosyalizmin İnşasında Sorunlar

Bir komünistin kaleminden "Sosyalizmin İnşasında Sorunlar" adlı kitap Bilim ve Sosyalizm Yayınları'ndan Vladimir İlyiç Lenin imzasıyla ve Arif Şentek çevirisiyle yayınlanıyor.

Spektrum

Liberalizm karşısında sol düşünce tarihine ışık tutan "Spektrum" adlı kitap İletişim Yayıncılık'tan Perry Anderson imzasıyla, Sami Oğuz ve Savaş Kılıç çevirisiyle yayınlanıyor.

Türkiye Sol Tarihine Notlar

2. Meşrutiyet'ten 2. Dünya Savaşı yıllarına kadar Türkiye'de sol hareketleri inceleyen "Türkiye Sol Tarihine Notlar" adlı kitap İletişim Yayıncılık'tan Mete Tunçay imzasıyla yayınlanıyor.